Skip links
depo-otomasyonu

Depo Otomasyonu

Depo otomasyonu olan Evira WMS, Microsoft .Net Platformunda geliştirilen, esnek ve kolay kullanım amaçlanarak tasarlanmış bir uygulamadır. Ayrı bir veri tabanına sahiptir. Tek başına herhangi bir programa entegre olmadan çalışabildiği gibi, firmada kullanılan ERP sistemleriyle de tam entegre olarak çalışabilmektedir. Depo otomasyonu Evira WMS, bir üretim ya da dağıtım firmasının bütün depo ihtiyaçları standart modülleri ile çözülebilmektedir. Ayrıca gelişmiş izlenebilirlik yöntemleriyle deponun ve personelin verimlilikleri ölçülerek performans ve çalışma maliyetleri düzenlenebilir. Bununla birlikte Evira WMS ile Raf adres takibi, Seri-Lot, Planlama, Paletleme, Etiketleme, araç yükleme modülleri en ince ayrıntısına kadar detaylı takip edilerek izlenebilirlik sağlanır. Bir de kullanıcı dostu ara yüzü, sade ve basit kullanımı sayesinde sisteminize hızlı bir şekilde entegre olabilmektedir. Evira WMS, deponuzun fiziksel işleyiş kurallarına göre her akışını kontrol altına alır. Yapılan her işlemin anlık hareket kaydını oluşturur. Bu sayede de depo içerisindeki stoklar anlık olarak takip edilebilir ve yerleşim planındaki değişikliklerde izlenir. Bu depo yönetim sistemi birçok açıdan da avantaj sağlar. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;
  • Esnek yapısı ile depo süreçlerine en uygun çözümü sunar,
  • Teknolojik altyapısı ile güven veren bir uygulamadır,
  • Kolay kullanım ve kullanıcı dostu ekranları ile hızlı eğitim sağlar,
  • Akılcı düşünülmüş modülleri ile gerçek bir yardımcınızdır.
depo-otomasyonu

Kurumsal depo yönetim sistemlerinden Evira WMS, sipariş/planlama ekranı, Sevk bekleme ekranı, Sevk kontrol ekranı gibi ek modüllere sahiptir.

SİPARİŞ / PLANLAMA EKRANI: Sevk edilecek siparişleri gruplayarak depo içerisindeki karışıklığa son verir. Dokunmatik olarak tasarlanan ekran sayesinde kullanıcı bu ekran üzerinden görev alır. Ayrıca yöneticiler için depo üzerindeki sevk yükünü gördükleri bir yönetim ekranıdır. “Ne kadar bekleyen sipariş var? ”, “Ne kadarı sevk edilmiş?” gibi soruların cevaplarını hızlı bir şekilde ekran üzerinden görüp depolarını daha efektif bir şekilde yönetebilirler.

SEVK BEKLEME EKRANI: Depoda bölge bazında yapılan ürün toplama işlemlerinde siparişlerin izlendiği ekrandır. Depoda sevkiyat alanında her sipariş için sevk gözü ataması yapılır. Siparişin depo içerisindeki toplama durumuna göre sevk gözleri renklendirilir. Toplaması tamamlanan sevk gözü yeşil olduğunda sevkiyat gerçekleştirilir

SEVK KONTROL EKRANI: Depo içerisinde sevk için hazırlanan ürünlerin kontrol edildiği aşamadır. Bu aşamada büyük ekran üzerinden barkod okuyucu ile son kontrol yapılarak sevk işlemi tamamlanır. Sevk kontrol ekranına bağlı barkod yazıcı ile koli sevk etiketi basılır. Bu sayede İrsaliyenin koli ve desi bilgileri girilerek kargo entegrasyon süreci de sağlanabilir.