Skip links
depo yönetim uygulaması

Depo Yönetim Uygulaması Nelerdir?

Depo yönetim uygulaması, üretim ya da dağıtım yapan firmaların, depo içerisinde, satın alma aşamasından satışa kadar oluşabilecek tüm süreçlerinin başarılı ve verimli bir şekilde yürütülmesini sağlar. İşlerin herhangi bir aksaklığa uğramadan, profesyonel şekilde ilerleyebilmesi için depo yönetim uygulamalarına ihtiyaç duyulur. İyi yönetilen bir depo ile, müşteri memnuniyeti sağlanmış ve işler düzenli bir şekilde ilerlemiş olur. Aynı zamanda depo yönetim uygulaması ile envanter düzeni, ekipman kontrolü, stokların yönetilmesi, ürünlerin alınıp paketlenmesi ve nakliyesi gibi birçok aşama da avantaj sağlar.

Bir üretim veya dağıtım firmalarının bütün depo ihtiyaçlarını standart modülleri ile çözebilen bu uygulamalar satın almadan satış aşamasına kadar oluşabilecek tüm süreçleri de izleyebilmektedir. Deponun ve personelin verimliliğini ölçerek, performans ve çalışma maliyetleri de düzenlenebilir. Sistemli bir şekilde ilerleyecek ve iş akışı anlamında fayda sağlayabilecek depo yönetim uygulaması seçerken, sistemi kullanan referansların memnuniyetleri, satış desteğinin olması gibi konulara dikkat edilmelidir. Ayrıca Raf Adres takibi, seri – lot, planlama, etiketleme, paletleme, araç yükleme modülleri ile en ince ayrıntısına kadar detaylı takip ve izlenebilirlikte önemli bir konudur.

depo yönetim uygulaması

Evira Depo Yönetim Sistemi

Bir depo yönetim uygulaması olan Evira, Microsoft. Net platformunda geliştirilen kolay kullanım amaçlanarak tasarlanmış bir uygulamadır. Ayrı bir veri tabanına sahiptir ve tek başına herhangi bir programa entegre olmadan çalışabilir ya da firmada kullanılan ERP sistemleriyle tam entegre olarak çalışabilir. Üretim ya da dağıtım firmasının bütün depo ihtiyaçlarını standart ve uyarlanabilir modüller ile çözebilen Evira sayesinde depo içindeki tüm süreçler de izlenebilmektedir.

eFlex Ekonomik Depo Yönetimi

Ekonomik bir depo yönetimi olan eFlex, yapılan her işlemin anlık hareket kaydını oluşturur ve deponuzun fiziksel işleyiş kurallarına göre her akışını kontrol altına alır. Bu şekilde stoklarınızın anlık takibini yapabilir ve yerleşim planındaki değişikleri de izleyebilirsiniz.

Depo uygulamaları içinde yer alan eFlex, Logo Go ve Tiger ürünleri için geliştirilen basit bir depo otomasyonudur. Depo içerisindeki tüm işlemler anlık olarak ticari sistemle haberleşerek gerçekleşir ve büyük ölçüde zaman kazanılması sağlanır.